small 1

KONTAKT


LECZENIE KANAŁOWE

Informacje o leczeniu kanałowym
(RCT - Root Canal Therapy):

Leczenie kanałowe koncentruje się na leczeniu uszkodzonej lub chorej miazgi zęba.

W centrum zęba jest miazga. Pulpa to zbiór naczyń krwionośnych i tkanki nerwowej, który pomaga budować otaczający ząb. Zakażenie miazgi może być spowodowane urazem zęba (gryząc w coś twardego, fizycznie opadającego i uszkadzającego ząb), głębokim rozpadem, wiórkami, pęknięciami lub powtarzającymi się procedurami stomatologicznymi, takimi jak wypełnienia lub korony.

Objawy zakażenia można zidentyfikować jako widoczne obrażenia lub obrzęki zębów, wrażliwość na temperaturę (gorąco, zimno) lub ból zębów i dziąseł.

Ten prosty zabieg może uratować twoje naturalne zęby i zapobiec potrzebie implantów dentystycznych mostków lub peotez.

Leczenie kanałowe

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy, takie jak widoczne obrażenia lub obrzęk zębów, nadwrażliwość na temperaturę lub ból zębów i dziąseł, dentysta najprawdopodobniej zaleci leczenie kanałowe w celu wyeliminowania chorej lub uszkodzonej miazgi.

W terapii kanałowej endodonta usuwa uszkodzoną lub chorą miazgę, a następnie dokładnie oczyszcza i uszczelnia system kanałów korzeniowych. Terapia ta zazwyczaj obejmuje miejscowe znieczulenie i może być zakończona w trakcie jednej wizyty lub większej liczby wizyt w zależności od wymaganego leczenia. Udana terapia kanałowa występuje w ponad 90% przypadków.

Jeśli twój ząb nie jest podatny na leczenie endodontyczne lub szansa na sukces jest niekorzystna, specjalista w zakresie kanałów korzeniowych poinformuje cię w czasie konsultacji lub kiedy powikłanie stanie się oczywiste podczas lub po leczeniu.

Leczenie polega na znieczuleniu miejscowym w celu wyeliminowania dyskomfortu. Po zabiegu będziesz mógł jechać do domu, i będziesz czuł się komfortowo powracając do normalnej rutyny w dniu leczenia.

Po leczeniu kanałowym

Po zakończeniu leczenia kanałowego protokół twojego leczenia zostanie wysłany do twojego dentysty ogólengo. Zaleca się skontaktowanie z gabinetem dentystycznym w celu wykonania kontroli w ciągu kilku tygodni od zakończenia leczenia kanałowego.

Twój dentysta ogólny zdecyduje, jakiego typu uzupełnienie jest konieczne, aby chronić twój ząb. Rzadko u pacjentów po rutynowym leczeniu kanałowym występują powikłania. Jeśli wystąpi problem, skontaktuj się z nami - jesteśmy zawsze gotowi pomóc.

Koszt leczenia kanałowego

Koszt leczenia endodontycznego zależy od czynników takich jak wielkość uszkodzenia zęba i którego zęba to dotyczy. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie endodontyczne jest znacznie mniej kosztowne niż usuwanie zębów i wykonanie implantu lub mostu.

Ból zęba? Opuchlizna?
Zadzwoń natychmiast po konsultacje: 516-441-5060.
Doktor mówi po polsku!