small 1

KONTAKT


CHIRURGIA ENDODONTYCZNA

Kiedy wymagana jest chirurgia endodontyczna

Ogólnie rzecz biorąc, kanał korzeniowy jest wszystkim, co jest potrzebne, aby uratować zęby z uszkodzonej miazgi z ekstrakcji. Czasami ta niechirurgiczna procedura nie wystarczy, aby wyleczyć ząb, a Twój endodonta zaleci operację.

Chirurgia endodontyczna może zostać wykorzystana do zlokalizowania złamań lub ukrytych kanałów, które nie pojawiają się na radiogramie cyfrowym, ale nadal objawiają się bólem zęba. Uszkodzone powierzchnie korzeni lub otaczające kości mogą być również poddane tej procedurze. Najczęstszą operacją stosowaną w celu uratowania uszkodzonych zębów jest resekcja wierzchołka lub resekcja korzenia.

Czym jest apicoektomia?

Apicoektomia lub chirurgia wierzchołkowa występuje wtedy, gdy wykonuje się nacięcie w tkance dziąsła, aby odsłonić kość i otaczającą stan zapalny tkankę. Uszkodzona tkanka jest usuwana wraz z końcem wierzchołka korzenia. Wypełnienie końca korzenia umieszcza się, aby zapobiec ponownej infekcji korzenia i zszywa się dziąsło. Kość naturalnie leczy wokół korzenia w ciągu kilku miesięcy przywracając pełną funkcję. Czasami należy umieścić materiał do szczepienia kości, aby wspomóc gojenie.

Po zabiegu może wystąpić pewien dyskomfort lub lekki obrzęk podczas nacinania nacięcia. Jest to normalne w przypadku każdej operacji chirurgicznej. Aby złagodzić dyskomfort, zalecany jest odpowiedni lek przeciwbólowy.

Co zrobić, jeśli odczuwasz dyskomfort i ból po leczeniu

Zęby i otaczająca tkanka dziąsła mogą być nieznacznie tkliwe przez kilka dni w wyniku manipulacji podczas leczenia i poprzedniego stanu zęba. Ta czułość jest normalna i nie jest powodem do niepokoju. Aby zrozumieć i odpowiedzieć na normalny ból, rozważ następujące kwestie:

Nie należy żuć jedzenia po uszkodzonej stronie, dopóki leczenie endodontyczne nie zostanie zakończone, a ząb zostanie pokryty ochronnym uzupełnieniem dostarczonym przez lekarza ogólnego.

Możesz kontynuować swój regularny reżim higieny jamy ustnej.

Dyskomfort można złagodzić, przyjmując ibuprofen (Advil), aspirynę lub acetaminofen (tylenol) zgodnie z zaleceniami. Nie zaleca się spożywania alkoholu podczas przyjmowania któregokolwiek z tych leków.

Jeśli odczuwasz dyskomfort, który nie może być kontrolowany za pomocą wyżej wymienionych leków, lub jeśli rozwija się obrzęk, natychmiast skontaktuj się z naszym biurem. Telefon biurowy odbierany jest w dzień iw nocy. Jeśli chcesz zadzwonić po godzinach, podaj swój numer apteki.

Ból zęba? Opuchlizna?
Zadzwoń natychmiast po konsultacje: 516-441-5060.
Doktor mówi po polsku!